Vznik a vývoja opráv motorových vozidiel 

 

Areál bol postavený a výroba spustená do prevádzky v roku 1973 pre potreby Českoslovenkých opravovní š.p. Košice, závod Prešov. Do týchto priestorov bola presťahovaná opravovňa motorových vozidiel zn. POBEDA, VARSZAWA, ŽUK A VOLGA – generálne a bežné opravy.

Pôvodné dielne sa nachádzali v priestoroch pod Bardejovským mostom – v súčasnosti „Rušňové depo“. Postupne bol závod preorientovaný na nákladné vozidlá značky AVIA. V štátnom podniku v Prešove vznikol závod pre celé Slovensko, v ktorom sa vykonávali záručné, bežné a generálne opravy vozidiel tejto značky. Súčasťou areálu a závodu bolo aj učňovské stredisko a internát, v ktorom sa pripravovali na svoju profesiu mladí automechanici, karosári a lakovníci.

 

 

Diverzifikácia aktivít

 

V roku 1992 vznikla ako nástupnícka firma Československých opravovní š.p. nová spoločnosť pod názvom AUTOMOBILOVÉ ZÁVODY a.s. Predmetom činnosti naďalej ostávalo vykonávanie bežných a generálnych opráv motorových vozidiel zn. AVIA rozšírené o výrobu a servis prívesných vozíkov, predaj podvozkov a nadstavieb vozidiel AVIA, ich úpravy, prevádzkovanie autoškoly a obchodná činnosť s jazdenými vozidlami.

 

V roku 1993, po príchode Ing. Jána Molnára, vznikla spoločnosť AUTOMO, spol. s r.o., zaoberajúca sa naďalej opravami vozidiel AVIA. Aktivity spoločnosti boli postupne nielen diverzifikované, ale aj rozšírené o predaj a opravy vozidiel zn. HYUNDAI, servis vozidiel SCANIA, pričom sa začali vykonávať ďalšie činnosti a obchodné aktivity. V areáli bol aj predaj a servis motorových vozidiel Mazda a Fiat.

 

 

Úspešný koniec desaťročia zmien

 

Po príchode zn. Mercedes-Benz do spoločnosti, vznikla v roku 1998 nová spoločnosť pod názvom AUTOMO M.B., s.r.o., ktorá realizovala predaj osobných a dodávkových vozidiel, záručný a pozáručný servis všetkých kategórií motorových vozidiel zn. Mercedes-Benz. V roku 2006 sa spoločnosť AUTOMO M.B., s.r.o. pretransformovala na Motor-Car Prešov, s.r.o. Na prielome rokov 2009 a 2010 sa spoločnosť VATAS zlúčila so spoločnosťov Motor-Car Prešov, s.r.o. a týmto sa do portfoliá spoločnosti pridala značka nákladných vozidiel MAN.

 

 

Keď si v roku 1886 Karl Benz a Rudolf Diesel patentovali svoj vynález vozidla so spaľovacím motorom, asi netušili, že za tieto roky sa vo svete vyrobí dva a pol miliardy áut. Pokračovať pri takom globálnom rozšírení výroby automobilov v diele, ktoré začali obaja geniálni nemeckí konštruktéri, nie je vôbec ľahké.

 

Napriek tomu si Daimler upevňuje miesto na čele priekopníkov nových technológií, vrátane alternatívnych pohonov. Potvrdzujú to napríklad aj tisícky sériovo vyrobených elektrických Smart-ov druhej generácie. Prvé z nich už sú aj na Slovensku a pripravujú sa na použitie. Pri vozidlách Mercedes-Benz i ďalších sesterských značkách koncernu Daimler sa tak darí byť pred ostatnými vždy o krok vpred a neustále posúvať svoj vývoj dopredu.

 

 

     

 

 

 

Informácie o značke Mercedes-Benz a jej produktoch: 

 

Mercedes-Benz Slovakia

 

Mercedes-Benz - YouTube

 

Mercedes-Benz Classic

 

eStar magazine

 

História spoločnosti Man siaha až do roku 1758, kedy začal železiarsky podnik “St Antony” svoju prevádzku v Oberhausene, ako prvý podnik tažkého priemyslu v Porúrii. V roku 1808 sa tri podniky “St Antony”, “Gute Hoffnung” a “Neue Essen” spojili a vytvorili spoločný podník s názvom: Hüttengewerkschaft und Handlung, Oberhausen, ktorý sa neskôr premenoval na Gute Hoffnungshütte (GHH).

 

V roku 1840 nemecký inžinier Ludwig Sander založil v Ausburgu prvý podnik MAN “Sander’sche Maschinenfabrik”. Neskôr bola firma premenovaná na C.Reichenbach’sche Maschinenfabrik”, ktorá bola pomenovaná po významnom priekopníkovi tlačiarenských strojov Carl August Reichenbachovi. Neskôr sa opäť premenovala na “Maschinenfabrik Augsburg”.

 

 

 

 

Časová os spoločnosti MAN od minulosti až po súčasnosť

 

 

Z chudáka priemyselný kráľ

 

Životný príbeh Kórejca Chung Ju-Yunga (1915-2001) sa počúva ako rozprávka. Najstaršie z ôsmich detí chudobného dedinčana z podhorskej oblasti na severe Kórei založilo a vybudovalo skupinu Hyundai, ktorá patrí k najväčším svetovým priemyselným zoskupeniam. Ale cesta na priemyselný Olymp bola tŕnistá a plná prekážok. Podarilo sa mu ich prekonať len vďaka mimoriadnemu podnikateľskému inštinktu, pracovitosti a vytrvalosti.

Celá verzia textu

 

Hyundai Slovensko 

 

 

Naša spoločnosť Motor-Car Prešov, s.r.o. sa snaží neustále rozšírovať svoje portfólio v oblasti predaja a servisu svojich značiek. V súčasnosti sme autorizovaným partnerom značiek Mercedes-Benz, MAN, HYUNDAI, FUSO, SETRA, NEOPLAN a zároveň poskytujeme záručný a pozáručný servis osobných, úžitkových, nákladných vozidiel a autobusov ako aj klampiarske a lakovnícke práce.

 

Neustálou inováciou, modernizáciou priestorov a technického vybavenia sa snažíme o zvýšenie komfortu a pohodlia pri práci, ako aj pri návštevách našich zákazníkov. Našou víziou je byť vždy o krok vpred. Predvídanie potrieb zákazníkov a toho, čo je možné zlepšiť je hnacím motorom celého tímu.

Víziou spoločnosti Motor-Car Prešov, s.r.o. je neustále zlepšovať komfort predaja osobných, úžitkových a nákladných vozidiel od prvého záujmu až po samotný život vozidla. Vieme, že predajom vozidla sa príbeh profesionálnej spolupráce iba začína. Naši klienti vedia, že sú v rukách profesionálov. Zákazníka si vážime rovnako pri akejkoľvek situácii tak, ako si ho vážime pri samotnom predaji vozidla. Vieme, že len naozaj úprimná snaha byť zákazníkom vždy nablízku može viesť k dokonalému pôžitku pri užívaní vozidla.

 

Plánujeme neustále investovať do inovovaných a lukratívnejších priestorov našej spoločnosti, čo sa, veríme, pozitívne odzrkadlí v komforte poskytovaných služieb naším zákazníkom. Tešíme sa na Vás.

Naša spoločnosť získala nasledujúce cerfitikáty:

 

Dodávatelia

 

 

 

 

 

Zákazníci


Predvádzacia jazda


Kto nezažije, neuverí. Zažite pocit riadiť Mercedes a dohodnite si termín skúšobnej jazdy vtedy, keď Vám to vyhovuje.


Viac

Kontakty predajcov


Pozrite si kompletný zoznam predajcov automobilu Mercedes-Benz. Presvedčte sa sami, že sme naozaj všade tam, kde to potrebujete.


Viac

Kontakty na servis


V prípade akýchkoľvek neočakávaných udalostí sa neváhajte obrátiť na našich pracovníkov servisu, ktorí Vám vždy ochotne poradia a pomôžu vyriešiť akýkoľvek problém.


Viac